روش ساخت مدارات الکترونیکی ساده

در این قسمت قصد داریم چند روش پیش پا افتاده برای ساخت مدارات الکترونیکی را به شما عزیزانی که تازه کار هستید و نیاز به راهنمایی دارید عنوان کنیم . 

برای ساخت مدارات الکترونیک می توانید از چند روش اقدام نمایید .

 روش اول استفاده از برد بورد است ؛ برد بورد وسیله ای است که دارای چندین سوارخ موازی با یکدگیر است و به صورت خاصی این سوراخ ها با یکدیگر اتصال دارند و می توانید قطعات را با فرو بردن در این سوراخ ها به یکدیگر اتصال دهید ، در زیر نمایی از اتصالات در برد بوردها را مشاهده می کنید خط های قرمز و ابی اتصالات سوراخ ها را نمایش می دهد .
 روش دوم استفاده از فیبر سوراخدار است ، در این روش از فیبرهای آماده ای استفاده می شود که در بازار به اسم فیبر سوراخدار مرسوم می باشد ، ابتدا قطعات را در سوارخهای این فیبر جای گذاری می کنیم و سپس از پشت پایه ها را به هم متصل می کنیم طبق نقشه .  

 روش سوم چاپ فیبر است که خود با روشهای زیادی درست می شود ، ابتدا نقشه فیبر مدار به روشهای مختلف بر روی پشت فیبر چاپ می شود و سپس با استفاده از روشهای مختلف از جمله اسیدکاری و یا اسپری مخصوص قسمتهای اضافی مسی پشت فیبر حذف می شوند و نقشه مسی بر پشت فیبر حک می شود و بعد از سوارخکاری با دلر کوچک ، قطعات در جای خود قرار داده خواهند شد .
( در صورت کپی منبع را ذکر نمایید : http://circuitsmap.samenblog.com )


براي دانلود پکيج آموزش تضميني الکترونيک کليک کنيد